BENÁTSKÁ! PŘILÁKALA VÍCE NÁVŠTĚVNÍKŮ NEŽ LONI

Bez názvu

O tisíc návštěvníků vice než loni přilákal do sportovního areálu v libereckém Vesci festival Benátská! Nakonec se jich tam sešlo přes 16 000. I přes velký počet lidí probíhal festival bez problémů.  Dokonce ani policisté nezaznamenali jedinou stížnost na hluk a i řidiči byli velmi ukáznění – pouze dva přistihla policie v podnapilém stavu.

Podle návštěvníků patřily k vrcholům festivalu koncerty skupin Team, Chinaski nebo finských HIM, kteří kombinují tvrdou hudbu s mysticky zabarvenou romantikou. Diváci rovněž ocenili vystoupení Tomáše Kluse, Ivana Krále, Divokého Billa, Čechomoru, Anny K, Mňágy a Žďorp, Vypsané fIxy, Mandrage, Doctora P.P., Petra Koláře nebo Horkýže Slíže či Supergroup.

 

„Devadesát pět procent návštěvníků dorazilo už v pátek a překvapila nás i vysoká návštěvnost ve čtvrtek, kdy byly na programu revivalové kapely,“ popisuje šéf festivalu Pavel Mikez.  Návštěvníci podle něj hojně využívali i doprovodných aktivit, které letos byly novinkou – například let vrtulníkem či adrenalinové atrakce, se kterými pořadatelé počítají i v dalším ročníku.

„Další novinkou, která se velmi osvědčila a počítá se s ní i příští rok, je zvýhodněné vstupné za 100 Kč pro seniory, ZTP/P a děti do 12 let. Už v pátek byly tyto lístky vyprodané! Navíc pro vozíčkáře zde byly velkou výhodou asfaltové cesty, bezbariérové záchody či vyvýšená rampa před stagí,“ doplňuje Mikez.  Osvědčil se také nápad otevřít areál na poslední den zdarma.  Kromě koncertů Čechomoru, Petra Koláře a dalších mohli hudební fanoušci z celé země ochutnat regionální potraviny, kulturu a poslechnout si hudební spolky Libereckého kraje.

 

Podle pořadatelů navíc letošní ročník potvrdil, že přesun z Malé skály u Turnova, kde festival sedmnáct let sídlil, byla dobrá volba. „Letos to bylo třetí rok, co jsme v libereckém Vesci. Troufáme si tvrdit, že se ve zdejším sportovním areálu festival natrvalo zabydlel. Je vidět, že areál má i jiné využití než sportovní,“ dodává pořadatel.

 

iREPORTY.CZ located at , Liberec , Liberecký kraj . Reviewed by rated: 1 / 10