Bílí Tygři budou v předvánočním čase pomáhat a nadělovat

DSC_0341

Prosinec je pro hokejisty Bílých Tygrů už tradičně ve znamení dobročinných akcí. Hráči v předvánočním čase pravidelně již několik let navštěvují dětské domovy a další organizace zaměřující se na sociální péči v Libereckém kraji, aby zde rozdali dárky a zpestřili dětem čekání na Štědrý den a vánoční prázdniny.

 

Ve středu 11. prosince zamíří hráči Bílých Tygrů společně s představitelkami Nadace Syner Evou Syrovátkovou a Ivou Urbanovou do dětského domova ve Frýdlantě v Čechách. Hráči mezi sebou uspořádali peněžní sbírku, která vynesla téměř 30 000 Kč. Sbírka bude použita na nákup vánočních dárků, které dětem do Frýdlantu přivezou Martinové Čakajík a Bartek, Jan Víšek a Jakub Čutta. Hráči dětem rozdají také první várku plyšových hraček, které dopadly na ledovou plochu Tipsport areny při speciální akci během utkání Liberce s Litvínovem.

 

Bílí Tygři zpestří Vánoce rovněž dětem v libereckém Jedličkově Ústavu, kam zamíří ve čtvrtek 12. prosince. Součástí setkání bude i beseda s hráči, na které klienti „Jedličkárny“ pravidelně dokazují, že patří k velkým fanouškům Tygrů a pravidelným návštěvníkům domácích zápasů. Jejich fundované dotazy, totiž často překvapí i samotné hráče. Bílí Tygři přichystali vánoční dárky i pro děti z Jedličkova ústavu. Kapitán týmu Petr Nedvěd je předal řediteli „Jedličkárny“ Vladimíru Ptáčkovi již 30. listopadu v rámci slavnostního zahájení akce Strom splněných přání.

 

Další akce, které se letos naši hokejisté zúčastní, je určena naopak seniorům. Ve středu 18. 12. pořádá liberecké komunitní středisko Kontakt vánoční zájezd seniorů na výstavu betlémů do Kryštofova údolí. Hned 15 hráčů Bílých Tygrů bude zajišťovat asistenční službu pro klienty střediska s omezenou hybností.

 

Připomeňme také, že letošní sezóna je už osmou v řadě, kdy se ve spolupráci s Nadací Syner koná akce nazvaná „Tygři dětem“. Účastní se jí děti z 8 dětských domovů Libereckého kraje, které se na základě pozvání hokejistů pravidelně střídají na jejich utkáních. Patronem tohoto projektu je opět kapitán Tygrů Petr Nedvěd. Ten dětem hradí dopravu na zápasy i občerstvení. Klub pak „dětské výpravě“ zdarma poskytuje vstupenky.

iREPORTY.CZ located at , Liberec , Liberecký kraj . Reviewed by rated: 1 / 10