Branko Radivojevič oblékne Tygří dres i v sezóně 2016/2017!

logo_lib

Zkušený pětatřicetiletý útočník Branko Radivojevič podepsal s Bílými Tygry Liberec nový kontrakt do 30. 4. 2017. S vedením klubu se zkušený forvard domluvil na nové roční smlouvě již krátce po mistrovských oslavách, k podpisu však došlo až v tomto týdnu.

Nejzkušenější hráč současného kádru Bílých Tygrů s několika stovkami startů v NHL, KHL i ve slovenské reprezentaci na kontě přišel do Liberce v průběhu sezóny 2014/15 ze slovenského Trenčína. Liberec je po Vsetíně, kde Radivojevič působil v době výluky NHL v sezóně 2004/2005, teprve jeho druhým působištěm v české extralize.

 

Vyjádření Sportovního ředitele Filipa Pešána: „Branko je charakterní člověk a vynikající hokejista, proto bude podepsání nové smlouvy s Bílými Tygry pro liberecké fanoušky určitě skvělá zpráva. Branko byl jedním z hlavních tahounů v loňské úspěšné sezoně, a to jak na ledě, tak v šatně, kde se těší velkému respektu. Pro mne osobně je tento zkušený útočník jedním z hlavních kandidátů na post kapitána týmu pro příští sezonu.“     

Radivojevic

Profil:

Branko Radivojevič se narodil v roce 1980 v Piešťanech do slovensko-srbské rodiny. S hokejem ale budoucí kapitán slovenského národního týmu začínal v Trenčíně, kde vyrostl ve špičkového hokejistu. Vedle mládežnických výběrů Trenčína se pevně zabydlel i v reprezentační osmnáctce a dvacítce a v roce 1999 ho draftoval ve třetím kole jako 93. hráče v pořadí klub Colorado Avalanche.

Následné tři sezóny strávil Radivojevič v nižší soutěži OHL, aniž by mu „Laviny“ nabídly smlouvu, a tak v roce 2001 uzavřel kontrakt s Phoenix Coyotes. Většinu sezóny 2001/2002 sice strávil na farmě v AHL, ale odehrál už i 18 zápasů za Coyotes ve vysněné NHL. V následující sezóně už byl stabilním hráčem mužstva. V roce 2004 byl Radivojevič vytradeován za Mika Comriho do Philadelphie Flyers, kde si poprvé zahrál play-off o Stanley Cup.

V průběhu výluky NHL v sezóně 2004/2005 si rychlonohý křídelní útočník poprvé zahrál také českou extraligu, když oblékl dres Vsetína.

Po lock-outu ale znovu válel za Philadelphii. Sezóna 2006/2007 byla pro Radivojeviče zatím tou poslední v NHL a on v ní hájil barvy Minnesoty Wild.

V létě 2008 podepsal Radivojevič smlouvu s klubem nově se rodící soutěže KHL – Spartakem Moskva. Tady odehrál celkem tři úspěšné sezóny a poté přišlo stěhování do Atlantu Mytišči. O rok později, v květnu 2012, se ale znovu vrátil do Spartaku. Odehrál zde úspěšnou sezónu v roli kapitána moskevského celku. Sezónu 2013/14 zahájil Branko Radivojevič v Neftěchimiku Nižněkamsk, ale už koncem října odchází a následně se domluví s HC Slovan Bratislava. Sezónu 2014/2015 zahájil Branko Radivojevič překvapivě v domovském Trenčíně, ale už v říjnu se stěhuje do Liberce, kde se ihned zařadil mezi opory Tygrů. V uplynulé sezóně 2015/2016už se zkušený útočník výrazně prosazuje jako vůdce týmu a to jak na ledě, tak v kabině. S Bakošem a Bulířem vytvoří nebezpečné útočné trio v základní části, v play-off je pak Radivojevič nejproduktivnějším hráčem Tygrů a výrazně tak přispěje k zisku historického mistrovského titulu.

Velmi výrazně se Branko Radivojevič zapsal i na mezinárodní scéně samozřejmě v dresu Slovenska. Účastnil se 6 světových šampionátů, dvakrát si zahrál na ZOH (Vancouver, Soči) a jednou na Světovém poháru. Se Slovenskem, které v několika zápasech vedl i jako kapitán, vybojoval stříbro a bronz z mistrovství světa. Celkem má na svém kontě 138 reprezentačních startů, ve kterých si připsal 42 kanadských bodů.

iREPORTY.CZ located at , Liberec , Liberecký kraj . Reviewed by rated: 1 / 10