HOKEJ: Bílí Tygři hlásí další velký návrat. Do Liberce se vrací obránce Jiří Hunkes.

logo_tygri

Po dvou sezónách strávených v KHL se do Liberce vrací tvořivý obránce Jiří Hunkes. Osmadvacetiletý bek s reprezentačními zkušenostmi přichází z týmu KHL HC Lev, kde měl sice ještě rok platnou smlouvu, ale dohodl se na jejím předčasném ukončení. Jiří Hunkes se s Bílými Tygry domluvil na jednoletém kontraktu. K týmu se hráč připojí na konci července, kdy hráči vyjedou poprvé na led.

 

Vyjádření GM Ctibora Jecha: „Ve chvíli, kdy Jiří Hunkes začal přemýšlet o ukončení svého působení ve Lvu Praha, jsme se zajímali o možnost jeho návratu do našeho týmu, kde v minulosti odehrál čtyři úspěšné sezóny. Jirka je obránce s reprezentačními ambicemi, přehledem ve hře, dobrou rozehrávkou a přesnou střelou. Je také typem hráče do přesilových her, navíc s držením hole na pravou stranu. Věřím, že společně navážeme na naši úspěšnou spolupráci a Jirka svými výkony v nové sezóně pomůže týmu do horních pater extraligové tabulky.“

 

 

Profil Jiřího Hunkese:

Jiří Hunkes se narodil a hokejově vyrůstal v Brně. Na trénincích a při hře ukazoval dostatek talentu a proto se už od svých šestnácti let stává pravidelným členem mládežnických reprezentačních výběrů ČR. Velkého úspěchu dosáhl v roce 2002 na světovém šampionátu do 18 let, kde pomohl českému výběru k zisku bronzových medailí.

Kariéru mezi dospělými nastartoval v Třinci. Ještě jako dorostenec si v sezóně 2002/2003 připsal premiéru v seniorské extralize. O rok později následovala i premiéra v dresu seniorského národního týmu. Od ročníku 2004/2005 už patřil do základní sestavy třineckých a dobré výkony mu vynesly další starty v reprezentačním dresu.

Stoupající výkonnost Hunkese zaujala sever Evropy, a tak se obránce stěhoval do finského Lukko Rauma a následně také k Pelikánům z Lahti.

Před sezónou 2007/2008 se Hunkes rozhodl pro návrat do české extraligy – podepsal čtyřletou smlouvu s Bílými Tygry. Dvakrát se s libereckým týmem podíval do semifinále extraligy a patřil k nejproduktivnějším obráncům týmu. Celkem Jiří Hunkes v libereckém dresu posbíral ve 176 zápasech 55 kanadských bodů.

V roce 2011 dostal nabídku do KHL. V dresu HC Lev Poprad patřil ke stabilním členům defenzívy.

I v další sezoně pokračoval v KHL, když podepsal dvouletý kontrakt s HC Lev Praha. Na začátku tohoto roku byl Hunkes poslán na hostování do Sparty, se kterou vypadl ve čtvrtfinále play-off.

iREPORTY.CZ located at , Liberec , Liberecký kraj . Reviewed by rated: 1 / 10