MALOSKALSKÁ NOC 2014. POHODOVÝ FESTIVAL. VÍTÁNI JSOU I RODIČE S DĚTMI

plakat

Po loňské premiéře přichází v pořadí druhý ročník nového festivalu Maloskalská noc. Ten si dal za cíl navázat na začátky svého většího bratříčka, festivalu Benátská noc, který se původně konal na Malé Skále, ale z kapacitních a organizačních důvodů se přestěhoval do lépe vyhovujícího areálu v libereckém Vesci, kde se letos o posledním červencovém víkendu uskuteční již po třetí. „Už vloni jsme říkali, že v případě návratu na Malou Skálu půjde o něco jiného než na Benátské noci. Chceme zde postupně vytvořit pohodový festival nového typu, kam se nebudou bát přijít ani rodiče s malými dětmi. Muzika, bohatý doprovodný program, místo pro dětské hry spojené s jejich hlídáním, když rodiče budou chtít vychutnat si pod podiem svoji oblíbenou kapelu či interpreta,“ říká za pořadatele Pavel Mikez.

 

Už nyní, v polovině dubna, jsou přípravy v plném proudu. Znám je již kompletní program i s časovým harmonogramem, dolaďuje se vlastní areál, jehož hlavní zázemí tvoří maloskalský fotbalový stadion. „V letošním roce jsme spojili síly se Sdružením Český ráj, které vloni dokončilo a zprovoznilo první část cyklostezky Greenway Jizera z Turnova do Líšného. Nejen rodiny s dětmi, ale i cyklisté budou na festivalu vítáni. Připravena bude pro ně sleva na vstupném i úschovna kol,“ přibližuje Mikez.

 

K dispozici bude i dostatečně velké zázemí v podobě odstavného parkoviště na lukách směrem k Líšnému, kde bude k dispozici i prostor pro stany. Tradičně se dopoledne uskuteční neckyáda na Jizeře, která bývala tradicí už na Benátské noci a vhodně startovala celodenní program, který v průběhu dne budou doplňovat i další soutěže pro návštěvníky.

 

Samotný hudební program začíná v sobotu 7. června ve 14.00 hodin. Vstupenky jsou k dispozici v obvyklých předprodejích za 390 Kč (sleva 10 % po předložení platného průkazu ISIC).
Z kapel je dobré upozornit na Doctora PP, který je tradičním vystupujícím již od časů Benátské noci, poprvé na maloskalský festival zavítají legendární Plavci, vystoupí zde písničkář Jiří Schmitzer. Večer bude patřit Michalu Hrůzovi, který s muzikou začínal před lety v nedalekém Turnově, po něm přijde dnes již stálice českého hudebního nebe Aneta Langerová se svým novým koncertním programem, hvězdou ze zahraničí budou slovenští No Name.

 

Pořadatelé slibují pohodový rodinný festival s výhledem na maloskalský Pantheon s nezaměnitelným geniem loci…

 

RÁMCOVÝ PROGRAM MALOSKALSKÉ NOCI 2014, II. ROČNÍK, SOBOTA 7. ČERVNA 2014:

 

10.00 – 12.00 Neckyáda na Jizeře

14.00 – 14.40 Václav Upír Krejčí

14.55 – 15.45 Vančura&Plavci

16.00 – 16.45 Parademarche

17.00 – 17.50 Doctor PP

18.05 – 19.05 Jiří Schmitzer

19.20 – 20.15 Michal Hrůza

20.45 – 21.45 Aneta Langerová

22.15 – 23.15 No Name

23.35 – 0.35 Mandragora

0.55 – 1.45 Tres Udos

iREPORTY.CZ located at , Liberec , Liberecký kraj . Reviewed by rated: 1 / 10