Pouze dva speciální klubové koncerty přichystal Miro Žbirka spolu s hostem z londýnského legendárního studia Abbey Road!

fotka plagat _result_1 Abbey R TZ

Mira Žbirku a jeho tvorbu netřeba dlouze představovat. V loňském roce dostal ke svému narozeninovému jubileu i možnost nahrávat v legendárním londýnském studiu Abbey Road. Zde vznikla nejen spolupráce, ale i přátelství s britským předním producentem Robem Cassem.

Miro Žbirka ke vzniku projektu nazvaném Abbey Road Nights, na něm spolupracuje právě se zmiňovaným Cassem, dodává: „Myšlenka uspořádat klubový koncert spolu s talenty Abbey Road vznikla vloni v létě, kdy jsem v tomto studiu nahrával. S Robem jsme nejen pracovali, ale i povídali a přicházeli s různými nápady. Výsledkem toho všeho budou právě dva červnové koncerty – ve středu 12. června v pražském Hard Rock Café a ve čtvrtek 13. června v brněnském Semilassu“. Jak budou probíhat ony dva koncertuje Miro Žbirka doplňuje: „ V první části vystoupí naši angličtí hosté Rob Cass (producent a muzikant,zaměstananý v Abbey Road Studios jako “lovec talentů”), Pearse MacIntyre(skvělý kytarista podepsaný právě na nahrávce Love Shines) spolu s osmnáctiletou velmi talentovanou zpěvačkou Emily (vyhrála soutěž talentů v radiu BBC1). Dalším hostem bude liverpoolský muzikant žijící v Praze Ged Maloney se skupinou So Fine. Nakonec nastoupím já spolu s kluky z mojí kapely, ale v upravené akustické formaci a můžete se těšit i na nějaká překvapení.“

 

Jak zní skladba Love Shines Mira Žbirky s místem narození Abbey Road Londýn si nyní můžete poslechnout na vybraných rádiích nebo se podívat na klip zde http://www.youtube.com/watch?v=BJfQZg7PtSk .

 

Vstupenky na koncerty Abbey Road Night zakoupíte v předprodejní síti www.ticketstream.cz/zbirka

nebo

12.6. Praha – Hard Rock Cafe https://klient.ticketon.cz/717-abbey-road-nights-mira-zbirky-praha

13.6. Brno – Semilasso https://klient.ticketon.cz/719-abbey-road-nights-mira-zbirky-brno

iREPORTY.CZ located at , Liberec , Liberecký kraj . Reviewed by rated: 1 / 10