Rozhovor s Janem Ledeckým – Sliby se maj plnit o Vánocích

janek_vanocni_turne2

Rozhovor s Janem Ledeckým – Sliby se maj plnit o Vánocích 

Série koncertů Janka Ledeckého a dětských sborů „Sliby se maj plnit o Vánocích“ odstartuje 21. 11. v Kladně. Vstupenky doporučujeme zakoupit v právě zahájeném předprodeji.

Předvánoční období se u Janka Ledeckého každoročně váže na sérii koncertů s pravou sváteční atmosférou. Ani letošní rok se tradice nezmění a tak se příznivci jeho písní, ale i klasických vánočních koled v doprovodu místních dětských sborů mají na co těšit.

Ve středu 21. listopadu odstartuje série tradičních vánočních koncertů pod názvem  „Sliby se maj plnit o Vánocích“ v kladenském Domě kultury. Janka Ledeckého bude doprovázet  M.Nostity Quartet  a dnes již neodmyslitelní hudební „parťáci“ Štěpán Smetáček & Dave Mendéz. Na všech koncertech je samozřejmě doplní dívčí vokály. V jejich podání uslyšíte nejen „Ryba rybě“, „Sliby se maj plnit o Vánocích“ , ale také „Pěkná, pěkná , pěkná“ a samozřejmě i několik písní od zahraničních autorů, jež má Janek rád (B. Dylan, Sting…). Zazní i originální  anglická koleda  v podání londýnského baskytaristy Dave Mendéze. Série koncertů pořádaných agenturou Zuzana Production zavítá do celkem sedmi měst v České republice. Na každém z koncertů si budou moci zazpívat společně koledy i děti z místních ZUŠ (Pásli ovce valaši, Nesem vám noviny a další) . Jak dodává Janek Ledecký: „ Tato společná setkání a zpívání s dětmi mám hrozně rád. Všichni přítomní, samozřejmě včetně mně i mé doprovodné kapely, si doslova vychutnáváme jedinečnou, neopakovatelnou a podmanivou vánoční atmosféru. Tyto koncerty jsou pro mne tím nejhezčím vánočním dárkem“.

Těšíme se na vás na koncertech Janka Ledeckého „Sliby se maj plnit o Vánocích“ v těchto městech:

 21.11.    Kladno – Dům kultury, předprodej v Městském informačním centru  tel.:  312 604 540 a v síti www.ticketpro.cz

26.11.    Jičín – Masarykovo divadlo, předprodej v Městském informačním centru, tel: 493534390

29.11.    Plzeň – Měšťanská beseda, předprodej v Informačním centru, tel.: 378 035 415 a v pokladně Měšťanské besedy, tel.: 725 843 262

11.12.    Jablonec nad Nisou – Městské divadlo, předprodej v pokladně divadla tel. 483 320 595

13.12.    Ostrava – Dům kultury města Ostravy, předprodej v pokladně Domu kultury , 597 489 111 nebo rezervační systém http://vstupenky.dkv.cz

 18.12.    Děčín – Městské divadlo Děčín, předprodej prostřednictvím http://www.vstupenkadecin.cz/

19.12.   Zlín – Městské divadlo, předprodej v pokladně Městského divadla, tel.: 577 636 207

Rozhovor s Janem Ledeckým:

1.    Jak dlouho už držíte tuto milou tradici vánočních koncertů?

První turné následovalo vydání alba „Sliby se maj plnit o Vánocích“ v roce 1996. Od té doby už si všichni doma zvykli, že koncem října začnu oprašovat vánoční repertoár.

2.    Kdy vás napadlo přizvat dětské sbory a jak si tu krásnou vánoční atmosféru podmalovanou dětskými hlasy užíváte?

Poprvé jsem to zkusil před třemi roky.  Dává to tomu koncertu moment autentičnosti a zároveň překvapení i pro nás. Nikdy nevíme, na co máme být připraveni.

3.    Jaké jsou vaše domácí vánoční rodinné tradice? Zpíváte si společně doma i koledy?

Mám to štěstí, že trávíme pravidelně Vánoce na horách. Takže na sněhu. A ke štědrovečerní tabuli se sjíždíme, když zastaví vleky. To je tradice, kterou bych rád dodržel. A na koledy dojde samozřejmě taky.

4.    A vaše nejoblíbenější koleda?

Těžko říct. Asi Pásli ovce Valaši. Je jenom na dva akordy a všichni se více méně shodneme na textu .

5.    Je nějaké místo, kde kam se s koncertem opravdu rád vracíte?

Domů.

6.    Na co nového se můžeme těšit od vás v příštím roce?

Už skoro dva roky mám dopsaný muzikál  IAGO na motivy Shakespearova Othella. Takže doufám, že se mi na něj konečně podaří sehnat dost peněz, abych ho mohl předvést bez kompromisů.

 

 

zdroj: TZ Turner.cz
iREPORTY.CZ located at , Liberec , Liberecký kraj . Reviewed by rated: 1 / 10