Sázavafest 2014 představuje program

SF2014

Festival, který má tradici. Festival, který má stále co říct. Festival, který slibuje, že bude ještě více fresh. Sázavafest se již tradičně první srpnový víkend, 31. července až 2. srpna, odehraje v magickém zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou, ve kterém minulý rok definitivně zakotvil. Představujeme headlinery, velkou dávku potvrzených kapel a speciální tematický program prvního dne festivalu.
Sázavafest se vždy snažil přinášet českým hudebním fanouškům moderní uskupení a žánry. Díky němu tak bude mít Česká republika možnost být svědkem příchodu originálního stylu, který dobývá evropská velkoměsta Londýn, Berlín a Paříž – electro swingová revoluce se ve Světlé nad Sázavou představí ve velkém…

…a to z jednoduchého důvodu – právě pařížské producentské a DJ duo BART & BAKER jako první v roce 2005 vzalo staré swingové desky z první půlky 20. století a začalo je mixovat s moderními dance prvky, čímž položili electro swingu základy. To vše ještě podtrhli svým vystupováním – pánové vystupují zásadně ve smokingu a klobouku. „Jsme hrdí na to, že jsme dokázali využít prvky vintage hudby a vystupování a spojit je s moderní hudbou, protože tak odkrýváme krásu swingových rytmů nejen skalním fanouškům, ale hlavně mladé generaci,“ hlásí o sobě francouzské duo.
Co je esencí electro swingu? Otevřenost k hudbě a hlad po kvalitních rytmech, které člověka pozitivně nakopnou. Jejich šest alb a několik EP se úspěšně umístily v řadě prestižních žebříčků.

VYSTUPUJÍCÍ ZAHRANIČNÍ UMĚLCI:
BART & BAKER
FUCK ART, LET´S DANCE!
JOHNA
KLISCHÉE
M.A.D. BAND
MR ŽARKO
THE BETH EDGES
VYSTUPUJÍCÍ DOMÁCÍ UMĚLCI:
ADAM MIŠÍK
CARTONNAGE
CHINASKI
DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE
DYING PASSION
EDDIE STOILOW
JELEN
KEKS
KOHOUT PLAŠÍ SMRT
LUCIE BÍLÁ
LUKÁŠ PAVLÁSEK
MADAME BUTTERFLY
MEDVĚD 009
MICHAL HRŮZA (2x – elektricky i akusticky)
MŇÁGA A ŽĎORP

MONKEY BUSINESS

NICE NAVELS
NO DISTANCE PARADISE
OVČIE KIAHNĚ
PRAGUE CONSPIRACY
PRVNÍ HOŘE
PUB ANIMALS
SEASON CRACK
STO ZVÍŘAT
SUPPORT LESBIENS
ŠKWOR
ŠTĚPÁN KOJAN
TONYA GRAVES
WOHNOUT
XINDL X
ZAJÍC COMPANY
ZELENINA
PARTNEŘI FESTIVALU:
Energií nabitým partnerem Sázavafestu je i letos Skupina ČEZ, která pro vás chystá naprosto unikátní Energy Zone, ve které budete moci zdravě relaxovat a ještě doplnit energii, jak jinak.
Hudební festival Sázavafest a anketa Český slavík Mattoni před třemi lety nastartovala spolupráci, jejímž cílem je podpořit zájem mladých lidí o českou populární hudbu. Společně věříme, že tato spolupráce a aktivity s tím spojené povedou ke zvýšení zájmu o tuzemskou hudební scénu, české písničky a domácí zpěváky, zpěvačky a hudební skupiny bez ohledu na hudební žánr.
Stejně jako mnohokrát v minulosti, i letos bude partnerem festivalu Gambrinus.

 

DOPROVODNÝ PROGRAM
Svou opětovnou účastí poctí Sázavafest také jeden z nejznámějších současných českých komiků Lukáš Pavlásek se svým programem Na stojáka. Ten v loňském roce na festivalu vystoupil hned dvakrát, dva večery za sebou. Při vystoupení mu sekundovala také Ester Kočičková. Letos si toto dvojité vystoupení, podpořené dalšími komiky, zopakuje a ze zkušeností z loňska, kdy byla jeho show zaplněna do nejposlednějšího místečka, se mají diváci určitě na co těšit.
Letošní ročník také s velkým potěšením poprvé přivítá exhibici improvizované poezie – slam poetry. Vystoupení, během něhož jednotliví účastníci, vyzbrojeni pouze svými schopnostmi a mikrofonem, improvizují nebo přednášejí částečně připravené texty a jsou posléze hodnoceni přímo publikem, má v České republice již skoro desetiletou tradici, existuje dokonce celorepublikové mistrovství – právě jeho vítězové na Sázavafestu vystoupí.
Zámecký areál bude letos připraven i na nejmenší – pro děti bude přichystán tradiční dětský koutek
VSTUPENKY
Momentálně je cena vstupenek na celý festival 550,- Kč. Od 10. března bude stanovena na 650,-.
Cena vstupenky je konečná včetně všech poplatků prodejní sítě Ticketprotal.
Držitelé ISIC karet mohou tradičně využít slev – od 10. března sleva 25 %, od 1. dubna sleva 20 % a od
1. 6. platí sleva 15 %.

 

Více informací a nákup vstupenek na www.ticketportal.cz.

iREPORTY.CZ located at , Liberec , Liberecký kraj . Reviewed by rated: 1 / 10