JIZERSKÁ 50 : Jizerská 50 má nyní na většině trati dostatek sněhu, ale straší ji výrazné oteplení a déšť

Současná situace na tratích Jizerské 50 není špatná, sníh leží na všech úsecích závodu, byť západní část hlavně v oblasti Krásná Máří – Točna nemá zatím kvůli nedostatku sněhu rolbou vyříznutou stopu. Co je ale pro pořadatele ještě větším strašákem, je výhled počasí na nejbližší dny.

Do čtvrtka má sice na tratě v Jizerských horách napadnout až 10 cm nového sněhu a na hřebenech kolem Rozmezí dokonce 15, ale již v noci na pátek přijde výrazný zlom. Teploty v Jizerských horách postupně vystoupají až na hodnoty od 3 do 7 °C a s nimi se očekávají dešťové srážky. Kolem neděle by měla obleva přechodně zeslábnout, ale v pondělí a v úterý již bude i na horách opět nad nulou a přidá se další déšť, který může ovlivnit podobu víkendových závodů.

Naději slibuje následné ochlazení se sněžením, které by mělo do Jizerských hor dorazit pravděpodobně v noci na středu. Otázkou však je, kolik sněhu po oblevě napadne a jak dlouho ochlazení potrvá.

Pokud by opravdu výrazně nasněžilo, tak by závody neměly být ohroženy. Pokud se však pořadatelé dostatečného množství sněhu, zvlášť po tolika teplých dnech, nedočkají, budou muset vážně uvažovat o zkrácených podobách tras.

Pro místa v nižších polohách zvláště v úseku mezi Bedřichovem a Novou loukou budou k dispozici zásoby technického sněhu.

Další informace k podobě 53. ČEZ Jizerské 50 a také k podrobnějšímu přehledu počasí z kraje nového týdne, přineseme v neděli. Sledujte také naše webové stránky www.jiz50.cz nebo sociální sítě. Děkujeme.

Autor příspěvku: admin